English Email home  
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 17142 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
صفحه اصلي > اخبار  


به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

شورای " اخلاق " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل می شود

شورای " اخلاق " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زیر نظر ریاست دانشگاه، تشکیل می شود.


    دکتر " هما رضایی " دبیر اعتباربخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه، ضمن اعلام این خبر، گفت: این تصمیم در نشستی که با حضور رئیس دانشگاه، معاونان تحقیقات، آموزش، درمان و فرهنگی، مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه، و چند تن از مدیران بخش های آموزشی، تحقیقاتی و روابط عمومی برگزار شد، اتخاذ شده است.

    وی افزود: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت، سه کمیته " اخلاق در آموزش "، " اخلاق در پژوهش " و " کمیته های بیمارستانی " زیر نظر شورای اخلاق دانشگاه فعالیت خواهند داشت، ضمن آنکه با تشکیل " گروه اخلاق حرفه ای "، این گروه نیز در قالب شورای اخلاق فعال خواهد شد.

    دبیر اعتباربخشی دانشگاه در مورد مسئولیت این کمیته ها نیز گفت: سیاستگذاری های مربوط به موضوع های اخلاقی در دانشگاه و مراکز تابعه و همچنین سیاستگذاری موضوع های مربوط به کمیته ها، در شورای اخلاق و کمیته های مربوطه انجام خواهد شد.

 گروه آموزشی " اخلاق " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل می شود

    دکتر رضایی همچنین از تشکیل گروه آموزشی و کمیته "اخلاق" دانشگاه خبر داد و افزود: راه اندازی گروه و کمیته " اخلاق " در دانشگاه نیز از جمله موارد دستور جلسه مذکور بود که مورد موافقت ریاست دانشگاه و اعضای شرکت کننده قرار گرفت.

   وی در توضیح چگونگی فعالیت گروه و کمیته اخلاق دانشگاه نیز تصریح کرد: هیات علمی گروه اخلاق و چگونگی فعالیت آن، تحت بررسی است و با تدوین چگونگی شکل گیری و برنامه های این دو بخش، اطلاع رسانی خواهد شد.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی، سلامت در حوادث و بلایا، کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، شنوایی شناسی و همچنین، روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی و ... "، به تعلیم و تربیت حدود یک هزار و ۷۰۰  دانشجو می پردازد که ۶۰ درصد آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند.

 

سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧ - ١١:٤٠ / شماره خبر : ١٣٦٨١ / تعداد نمایش : 119

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
صفحه اصلی دانشگاه فرم ارتباطنقشه سایتآرشیو اخبارتماس با ما
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences