English Email home  
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 23577 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار  


به گزارش روابط عمومی دانشگاه :

برقراری همکاریهای آموزشی و پژوهشی مشترک ایران و آلمان در حوزه " سلامت در حوادث و بلایا "

با برگزاری نشست مشترک کارشناسان عالی رتبه و متخصصان سازمانهای عملیاتی و امدادی آلمان و ایران در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همکاری های آموزشی و پژوهشی دو کشور در این حوزه برقرار شد.
گالری تصاویر

 
    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این نشست با حضور رئیس سازمان عملیاتی- امدادی آلمان (دکتر بوقومه)، رئیس موسسه اشتایگر آلمان (تامین کننده تجهیزات خدمات امدادی اروپا) و تیم متخصصان همراه ایشان و همچنین رئیس پلیس راهور کل کشور، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، نمایندگان دانشگاههای تهران، ایران و شهیدبهشتی، معاون امور بین الملل، رئیس و اعضای هیات علمی گروه آموزشی و محققان مرکز تحقیقات سلامت در حوادث دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و به میزبانی این دانشگاه برگزار شد.
    دکتر"حمیدرضا خانکه" رئیس گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره این نشست به خبرنگار وبدا گفت: آشنایی مسئولان و متخصصان عالی رتبه ایرانی و آلمانی از دستاوردهای علمی و امکانات یکدیگر در حوزه سلامت در حوادث، هدف این گردهمایی بود که سبب شد هیات آلمانی آمادگی خود برای همکاری های آموزشی و پژوهشی با متخصصان ایرانی  با محوریت فعالیت های مشترک با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در حوزه سلامت در حوادث را اعلام کند.

   وی افزود: همچنین مقرر شد که اساتید حوزه عملیاتی و امدادی کشور آلمان در آموزش دانشجویان ایرانی مقطع دکتری حوزه سلامت در حوادث، و اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در آموزش دانشجویان آلمانی همکاری داشته باشند.

   گفتنی است، دکتر محسنی بندپی، معاون امور بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این نشست، توانمندی ها و ظرفیت های این دانشگاه را برای ادامه همکاری های علمی تشریح کرد.

    همچنین سردار دکتر مهماندار، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران ، حضور متخصصان آلمانی به منظور برنامه ریزی و اقدام برای پاسخ به مشکلات عدیده کشور در حوزه حوادث و بلایا از جمله حوادث ترافیکی را فرصت مغتنمی برشمرد.

   ارائه گزارش دستاوردهای علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز تحقیقات این دانشگاه در حوزه مدیریت بحران ، حوادث ترافیکی و ادغام شماره های امدادی در ایران، ارائه گزارش از ساختار و عملکرد حوزه امدادی کشور آلمان و سخنرانی علمی در خصوص رفع آلودگی های شیمیایی (از سوی هیات آلمانی) ، از جمله بخش های این نشست دو جانبه بین متخصصان ایرانی و آلمانی در حوزه سلامت در حوادث بود.
    همچنین در این برنامه، هیات آلمانی از دستاوردهای علمی و امکانات آموزشی و پژوهشی حوزه "سلامت در حوادث و بلایا " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز دیدن کرد.
     لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات به تعلیم و تربیت متخصصان در سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان) همچون رشته " سلامت در حوادث و بلایا " در مقاطع تحصیلات تکمیلی و  phd  می پردازد، ضمن آنکه در اجرای پروژه های ملی و منطقه ای پیرامون حوزه های فعالیت خود مشارکت دارد.

انتهای پیام/
تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

عکس: محبی

 

سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧ - ١١:٥٧ / شماره خبر : ١٣٣٧٠ / تعداد نمایش : 145

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
صفحه اصلی دانشگاه فرم ارتباطنقشه سایتآرشیو اخبارتماس با ما
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences