آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14442 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار  


شورای پژوهش

جلسه شورای پژوهش

جلسه شورای پژوهش روز سه شنبه مورخ 15/12/96 از ساعت 8:30 الی 10:30 در سالن اجتماعات ریاست و با حضور اعضای شورای پژوهش دانشگاه برگزار گردید.

جلسه شورای پژوهش روز سه شنبه مورخ 15/12/96 از ساعت 8:30 الی 10:30 در سالن اجتماعات ریاست و با حضور اعضای شورای پژوهش دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه که به منظور بررسی چالشها و مشکلات حوزه پژوهش و همچنین بررسی طرحهای پژوهشی برگزار گردید، ابتدا جناب آقای دکتر عرب در خصوص اهداف و رسالت دانشگاه در سه حوزه توانبخشی،سلامت اجتماعی و سلامت روان و اولویت بندی طرح های پژوهشی مطالبی را عنوان نمودند، وی روانسازی فعالیتهای پژوهشی، تعیین کاربست های پژوهشی، ترسیم خط سیر فعالیتهای پژوهشی مراکز تحقیقاتی و گروههای آموزشی و انجام فعالیتهای تحقیقاتی هدفمند در راستای رسالت دانشگاه که کسب مرجعیت علمی و تولید علم و پاسخگویی به نیازهای مردم و برنامه ریزان می باشد را از اولویتهای پژوهشی دانشگاه دانست. وی همچنین بر اهمیت جایگاه اخلاق در پژوهش و تولیدات علمی تاکید کردند
در ادامه سرکار خانم دکتر یادگاری مختصری راجع به فرآیندهای تصویب طرح های پژوهشی صحبت کردند و اهمیت جایگاه اخلاق در پژوهش و تولیدات علمی را متذکر شدند.
جناب آقای دکتر خانکه نیز در خصوص جذب گرنتها از ارگانها پیشنهاداتی مطرح کردند و واگذاری پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به پژوهش مفید و موثر دانستند.
جناب آقای دکتر فلاحی نیز در خصوص برگزاری کارگاههای مهارتهای جذب گرنت از سازمانهای بین المللی، استفاده از پتانسیل داخلی دانشگاه، همکاری بین مراکز تحقیقات و گروههای آموزشی و اهمیت به community based research پیشنهاداتی را مطرح کردند.
سرکار خانم دکتر مروئه وامقی نیز ضمن بیان اهمیت چالشهای حوزه سلامت اجتماعی،جذب نیروهای استانی و اهمیت به مراکز نوپا را خواستار شدند.
جناب آقای دکتر نجم آبادی نیز حرکت بر مبنای سیاستهای پیشرفت علم در دنیا و جذب اعضای هیات علمی مناسب را تاکید کردند و تعیین استراتژی کلی تحقیقات، عدالت، شفافیت سازی و افزایش کیفیت تحقیقات را از اولویتهای مهم پژوهشی برشمردند.
در پایان سرکار خانم دکتر ساجدی و جناب آقای دکتر بیگلریان نیز افزایش مخاطبین فلوشیپ پژوهش و اصلاح چک لیست های ارزشیابی را از نکات قابل بحث دانستند.
سپس تعداد 41 طرح تحقیقاتی پیشنهادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب شورای پژوهش دانشگاه رسید.

 

 

يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - ١٤:٣٦ / شماره خبر : ١١٥٣٦ / تعداد نمایش : 175

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
صفحه اصلی دانشگاه تماس با ما کتابخانهنظام نوین اطلاعات پژوهشهای پزشکی
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences