آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 14460 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار  


سمینار

نخستین سمینار آگاهی از مغز با رویکرد توانبخشی با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار شد

نخستین سمینار آگاهی از مغز با رویکرد توانبخشی با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار شد

اولین سمینار آگاهی از مغز با رویکرد توانبخشی در هفته ی آگاهی از مغز به همت انجمن علمی دانشجویی تازه تأسیس مغز و شناخت شاخه توانبخشی، با پشتیبانی کمیته تحقیقات دانشجویی و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور مسئولان، اساتید  و دانشجویان حوزه توانبخشی روز چهارشنبه نهم اسفند ماه در سالن شهید احمدی روشن برگزار شد.

دکتر حجت الله حقگو عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیر علمی سمینار عنوان کرد: در حال حاضر در دنیا هزاران دانشگاه و حوزه های مختلف جهت شناخت نوروساینس اعم از پزشکی، علوم و فنون دریایی، مسائل اقتصادی، مسائل دینی و جامعه شناختی و... که با مغز در ارتباط هست فعالیت می نماید. علم نوروساینس درتمامی حوزه های فکری ما به نحوی جای خود را باز کرده و در مسائل اعتقادی، اجتماعی، ورزشی و اخلاقی و... به شناخت ساختارهای مغز و مکانیسم های درحالت پاتولوژیک و درحالت نرمال نحوه تقویت عملکرد سیستم مغز و اعصاب در تمام مراحل زندگی روزمره  ما ریشه دوانده است.

در ادامه برنامه، سخنرانان ویژه مراسم پیرامون مسائل مختلف آگاهی از مغز شامل نقشه برداری مغز، هوش مصنوعی، توانبخشی شناختی، نوروپلاستیسیته، شناخت اجتماعی، نورومارکتینگ ایراد سخنرانی نمودند.

  دکتر نصرت آبادی عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پیرامون موضوع نقشه برداری مغز و کم و کیف آن برای عموم به سخنرانی پرداختند پس از ایشان دکتر ملاحت اکبر فهیمی مدیر گروه کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به ارائه مطالب مهمی در حیطه ی توانبخشی شناختی و بیان مثال هایی جهت ملموس سازی آن با زندگی روزمره پرداختند.

دکتر خسرو آبادی از پژوهشگران حیطه ی هوش مصنوعی و عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی شهید بهشتی طی سخنرانی پر محتوا به بیان هوش مصنوعی و کاربرد آن پرداختند. همچنین دکتر ابراهیم پیشیاره عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر فناوری دانشگاه به بیان بحث نوروپلاستیسیته پرداختند که رویکرد سخنرانی ایشان بسیار کاربردی و بالینی بود .

این سمینار با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری، کمیته تحقیقات دانشجویی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و حمایت ستاد علوم شناختی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار گردید. همچنین آقای امیر انصاری، رئیس اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه ضمن تشکر از دانشجویان و دست اندرکاران این برنامه بیان داشت؛ علوم شناختی در بررسی مسائل ذهنی و مغزی فعالیت دارد و این حوزه امروزه علاوه بر مسائل سخت افزاری در مسائل نرم افزاری،اقتصادی، دفاعی، تصمیم گیری، روانشناختی و روان درمانی تلفیقی از بحث رفتاری و ... هم دخیل بوده است، وی با اشاره به فعالیت 11 انجمن علمی دانشجویی در زمینه های مختلف علمی در دانشگاه و حمایت همه جانبه معاونت فرهنگی دانشجویی از انجمن های علمی، تأسیس انجمن علمی مغز و شناخت را به عنوان دوازدهمین انجمن علمی دانشجویی دانشگاه تبریک گفت.

 

قرار است گزارش  این برنامه در اختتامیه  هفته آگاهی از مغز  در باغ کتاب تهران  به عموم شرکت کنندگان و مسئولین مخابره گردد. همچنین به شرکت کنندگان در این سمینار، گواهی علمی معتبر با امتیاز بازآموزی اعطا گردید.

 

 

 

 

تهیه و تنظیم خبر: نیلوفر کاظمی/.

 

شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦ - ٠٨:٢٩ / شماره خبر : ١١٥٠٤ / تعداد نمایش : 160

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
صفحه اصلی دانشگاه تماس با ما کتابخانهنظام نوین اطلاعات پژوهشهای پزشکی
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences