آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9458 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
اخبار > فصلنامه " توانبخشی " (IRJ) دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در اسکوپوس نمایه شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

فصلنامه " توانبخشی " (IRJ) دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در اسکوپوس نمایه شد


 

   فصلنامه " توانبخشی " (IRJ)  از جمله هشت مجله علمی و تخصصی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در اسکوپوس نمایه شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، این خبر طی نشست معاون تحقیقات و فناوری، مدیر اطلاع رسانی و انتشارات و سردبیران مجلات ، با ریاست دانشگاه علوم بهزیستی اعلام شد.

    دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این نشست از دکتر خانکه معاون تحقیقات و همکارانشان در ارتقای کیفی مجلات تشکر کرد ، ضمن آنکه از زحمات دکتر " اصغر دادخواه " و دکتر " اوحدی " سردبیران سابق و فعلی مجله " توانبخشی " که برای نمایه شدن مجله تلاش مضاعفی را طی دو سال اخیر کشیدند، قدردانی کرد.

    وی گفت که معمولا روزهای تعطیل به مقالات ، شیوه نگارش و گرامری مجلات دانشگاه توجه ویژه دارم و ارتقای مجلات  از سال گذشته ، بسیار محسوس است و امیدوارم که همه مجلات دانشگاه مورد اندیکس های جهانی قرار بگیرند.

    دکتر خرم خورشید با اشاره به اینکه ایجاد یک مجله کار سختی نیست اما اینکه در اندیکس های جهانی دیده شود ، مهم است ، اظهارداشت: چه بهتر که دو یا سه مجله علمی با کیفیت داشته باشیم که اندیکس شوند و سردبیری و عضو تحریریه این مجلات نیز که جایگاه جهانی پیدا می کنند نیز بسیار ارزشمند تر است ، بنابر این امیدوارم دیگر همکاران سردبیر و همکارانشان در ارتقای شاخص های مجلات خود تلاش کنند تا آنها نیز اندیکس جهانی بشوند.

    وی با ابراز خشنودی که مجله IRJ  به خاطر زحمات دکتر دادخواه و خانم دکتر اوحدی ، به شاخص های جهانی دست یافت ، افزود: همه مجلات دانشگاه علوم بهزیستی قابلیت اندیکس شدن دارند ولی تا زمانی که اندیکس نشده باشند ، کسی در جهان این مجلات را نمی شناسد تا در ارائه مقاله نیز مشارکت کند بویژه که متخصصان و صاحبنظران بنام دنیا ، در مجلات معتبر و اندیکس شده ، مقاله می دهند.

    وی خطاب به سردبیران مجلات ادامه داد: باید شروع کنید و برای اندیکس شدن اقدام کنید تا ملزم به رعایت شاخص های مربوط به این بخش نیز بشوید .

    رئیس دانشگاه تاکید کرد: ما در دانشگاه علوم بهزیستی بلحاظ مالی ، مشکلی نداریم که نیازهای این بخش را رفع کنیم تا شما متخصصان بتوانید با قوت برای ارتقای جایگاه خودتان و مجلات تلاش کنید و در اندیکس های جهانی دیده شوید، ضمن آنکه وزارت بهداشت در ارزیابی های مراکز تحقیقاتی و گروههای آموزشی به سمت کیفی شدن پیش می رود و تولیدات دانشگاه نیز باید از سطح کیفی خوبی برخوردار باشند .

    دکترخرم خورشید با اشاره به اینکه از افراد علمی و شناخته شده در حوزه کاریتان کمک بگیرید تا باعث ارتقای فعالیت ها شود ، گفت: اگر مجلات در اندیکس نوع سه ، دو و یک ، نمایه شوند ، پاداش ده ، بیست و سی میلیون تومانی به دست اندرکاران آن تعلق می گیرد .

******

      دکتر " گیتا موللی " مدیر اطلاع رسانی پزشکی و ارتباطات دانشگاه در ادامه این نشست ، از ریاست و معاون دانشگاه و سردبیران مجلات و همکارانشان تشکر و قدردانی کرد.

    وی ، زیرساخت های فنی را مشکل مجلات در دو سال گذشته عنوان کرد و افزود: طی یکی دو سال گذشته با حمایت ریاست دانشگاه ، به مرور زیرساخت ها فراهم شده و امیدوارم بحث داوری و پرداخت های ما به داوران ، سریعتر و بهتر انجام شود.

    دکتر موللی از تیم قبلی تحریریه مجله IRJ  که زحمت زیادی برای ورود این مجله به اندیکس جهانی شدند و تیم جدید که ادامه دهنده آن بودند ، تقدیر کرد و گفت: برای ارتقای هرچه بیشتر این مجله ، کادر علمی و اجرایی آن در آینده تغییراتی خواهد داشت.

*******

    دکتر " اصغر دادخواه " از اعضای بازنشسته هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سردبیر سابق مجله IRJ   نیز طی سخنان کوتاهی ، روند اقدامات در راستای نمایه شدن این مجله از سال 92 و 93 را توضیح داد ، ضمن آنکه به سردبیر و همکاران فعلی تحریریه مجله توصیه کرد که طی سالهای 96 و 97 باید به ظرفیت 50 مقاله در این مجله برسید و اگر بخواهید در ISI نمایه شوید ، باید تلاش مضاعفی را داشته باشید.

****** 

   دکتر " اوحدی " از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و سردبیر فعلی مجله IRJ  نیز ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه در پشتیبانی از فعالیت مجلات ، یکی از عوامل مهم در افزایش مقالات با کیفیت و ارتقای شاخص های مجله را استفاده بیشتر از افراد علمی و صاحبنظران بنام ، عنوان کرد.

    در ادامه این نشست ، دکتر " محسنی بندپی " ، دکتر " محمدخانی " و دکتر " صحاف "  سردبیران مجلات تخصصی فیزیوتراپی ، روانشناسی و سالمندی  دانشگاه ، ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه که طی دو سال اخیر با حمایت از مجلات ، انگیزه فعالیت را بیشتر کردند ، بحث داوری و استفاده از متخصصان و صاحبنظران بنام را در رشد مجلات موثر دانستند ، علاوه بر اینکه  پرداخت های سریع و مناسب می تواند در ادامه همکاری آنان تاثیرگذار باشد.

    *******

    دکتر " حمیدرضا خانکه " معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی نیز در جمع بندی مطالب بیان شده ، گفت: برنامه ای که در بخش مجلات با حمایت ریاست دانشگاه خوهیم داشت ، " تقویت بدنه کارشناسی و ادغام بدنه کارشناسی ، و پرداختی منظم و مناسب " خواهد بود.

    وی از آقای حاج باقر از همکاران پشتیبانی مجلات تشکر کرد و از سردبیران خواست تا مجلات همدیگر را پشتیبانی کنند ، ضمن آنکه به سردبیران مجلات روانشناسی و سالمندی گفت که این دو مجله قابلیت اندیکس شدن دارند و این نظر را داشته باشند که برای آن برنامه ریزی کنند.

   دکتر خانکه همچنین تصریح کرد : مجلاتی که از کیفیت مناسب برخوردار نباشند و مطابق با شاخص های وزارت بهداشت رشد نکنند ، ادغام شده و یا برنامه واگذاری به انجمن های علمی برای آنان پیش بینی خواهد شد.

   در پایان این مراسم ، ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعطای لوح تقدیر ، از دکتر " اصغر دادخواه " و دکتر " اوحدی " سردبیران سابق و فعلی مجله تخصصی توانبخشی (IRJ) و همچنین همکاران پرتلاش ، آقایان خشنود و مشکینی ، تشکر و قدردانی کرد.

 


٠٩:١٤ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
صفحه اصلی دانشگاه تماس با ما کتابخانهمراکز درمانی دانشگاه
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences